گریتینگ فلزی

گریتینگ فلزی و آشنایی با انواع کاربرد و مزایای آن

گریتینگ فلزی یکی از پرکاربردترین نوع گریتینگ ها میباشد که صنایع گوناگون به وفور از این محصول پرکاربرد مورد استفاده قرار میگیرد.

در ساخت و تولید گریتینگ فلزی از تسمه های آهنی استفاده میشود که با توجه به قیمت مواد اولیه در ساخت آن که تسمه های آهنی میباشد نسبت به سایر گریتینگ ها از قیمت بسیار پایین تری برخوردار بوده و برای بسیاری از مکان ها به دلیل مقرون به صرفه بودن از گریتینگ فلزی استفاده مینمایند.

ساخت و تولید گریتینگ فلزی

گریتینگ فلزی را میتوان در دو مدل تسمه در تسمه و تسمه در میلگرد ساخته و تولید نمود که تفاوت این دو مدل به میزان تحمل و فشار بار بر گریتینگ و مکان مورد استفاده از آن و موارد دیگری که توسط طراحان گریتینگ مورد ارزیابی قرار گرفته انتخاب میشود و فاصله میان تسمه های باربر و رابط نیز باید توسط متخصصان این امر صورت پذیرد تا در نهایت گریتینگ فلزی تولید شده دارای بهترین کارایی و مقاومت در مکان مورد نظر باشد.

پوشش گریتینگ فلزی

در ساخت و تولید این محصول پرطرفدار و بسیار پرکاربرد میتوان از انواع پوشش ها استفاده نمود که میتوان به گالوانیزه و رنگ اشاره نمود.

دلیل استفاده از پوشش و یا روکش برای گریتینگ های فلزی بالابردن مقاومت آن در مکان هایی که دارای رطوبت و شرایط بد جوی هستند استفاده نمود.

همانطور که میدانید آهن در مقابل آب و رطوبت نسبت به بسیاری از متریال های دیگر مانند آلومینیوم خیلی زود مقاومت خود را از دست داده و به اصطلاح دچار زنگ زدگی شده که این امر باعث از بین رفتن گریتینگ بعد از مدتی کوتاه خواهد شد.

به این دلیل در مکان های دارای رطوبت از انواع پوشش ها استفاده میشود که مرسوم ترین و مقاوم ترین آن گالوانیزه میباشد که به دلیل استفاده بسیار زیاد از گالوانیزه در صنعت گریتینگ در بخش تقسیم بندی گریتینگ ها میتوانید گریتینگ گالوانیزه را مشاهده نمایید که دارای یک جایگاه ویژه برای خود شده است.

تصاویر گریتینگ فلزی

در زیر تصویر برخی از گریتینگ های فلزی ساخته شده را برای مشاهده شما عزیزان قرار داده ایم.

همچنین شما عزیزان میتوانید در بخش گالری تصاویر موجود در سایت انواع عکس های گریتینگ فلزی را مشاهده نموده و اطلاعات بسیار مفیدی را در این خصوص کسب نمایید.

تصویر گریتینگ فلزی از نمای نزدیک

تصویر گریتینگ فلزی که به صورت مضرس ساخته و تولید شده است

تصویر از نمای نزدیک گریتینگ فلزی و نحوه جوشکاری تسمه ها

تصویر گریتینگ فلزی تسمه در ملیگرد

همانطور که در بالا مشاهده مینمایید گریتینگ فلزی مضرس را میتوانید مشاهده نمایید که در بخش مرتبط با گریتینگ مضرس به صورت کامل و جامع اطلاعاتی در این خصوص برای مشاهده شما عزیزان قرار داده شده است.

شایان ذکر است در خصوص کارگاه های تولید کننده گریتینگ نیز میتوانید در سایت اطلاعات بسیار مفید و جامعی را به دست آورده و با کارشناسان و متخصصان آنها تماس حاصل نموده و اقدام به سفارش محصول مورد نظر خود نمایید.