کاربرد گریتینگ

کاربرد گریتینگ

گریتینگ امروزه در صنایع گوناگون مورد استقبال بسیار زیادی قرار گرفته است و یکی از پرطرفدارترین محصول در بین محصولات مشابه خود می باشد.

در این بخش قصد داریم تا شما عزیزان را انواع کاربرد گریتینگ در انواع گریتینگ ها آشنا نماییم. با ما همراه باشید تا در ادامه به بررسی کاربردهای گریتینگ بپردازیم.

همانطور که در بخش انواع گریتینگ ها خدمت شما عزیزان توضیحات کامل و جامعی را ارائه نموده ایم باید این نکته را نیز در این بخش به آن توجه داشته باشیم که این تنوع در متریال و مواد اولیه سازنده و تولید کننده گریتینگ باعث شده است که کاربرد این محصول نیز به صورت چشمگیری افزایش یافته و به جرات میتوان گفت در تمامی صنایع قابل استفاده می باشد.

انواع کاربرد گریتینگ
کاربرد گریتینگ

مراحل پیشرفت کاربرد گریتینگ

در ابتدا از گریتینگ ها تنها در کف پوش کارخانه های صنعتی و یا راه پله های سازه فلزی استفاده می شد اما امروزه با توجه به استفاده از متریال های گوناگون در ساخت و تولید این محصول میتوان این محصول را در صنعت ساختمان سازی نیز به وفور مشاهده نمود که با استفاده از مواد اولیه مناسب به عنوان پله های فرار و یا پله های گردان از گریتینگ استفاده می نمایند.

با توجه به اینکه گریتینگ یک محصول سفارشی بوده و از پیش ساخته و تولید نشده است و میتوان آن را با اشکال گوناگون و در سایزهای گوناگون ساخته و تولید نمود تا بهترین کارایی و کاربرد را در مکان مورد نظر داشته باشد از این رو استفاده از این محصول هر روز در حال پیشرفت بوده و در بسیاری از مکان ها از آن استفاده میشود که در زیر به برخی از آنها پرداخته ایم.

کاربرد گریتینگ در صنعت

استفاده از گریتینگ در صنایع پتروشیمی و پالایشگاه ها که به دلیل وجود تعداد بسیار زیاد ذخایر نفتی در کشور عزیزمان ایران و در ادامه آن ساخت تجهیزات پالایش و تولید فراورده های نفتی میتوان این حوزه از صنعت را به عنوان بزرگترین مصرف کننده گریتینگ در ایران دانست.

از دیگر صنایع که در آنها از گریتینگ استفاده میشود میتوان به سکوهای نفتی در آب شور, صنعت کشتی سازی, صنایع شیمیایی و مواد غذایی, دریچه های فاضلاب, کانال های کابل برق و دیتا و گریتینگ زیرپایی اشاره نمود.

شایان ذکر است این صنایع هر روز در حال افزایش می باشند.

کاربرد گریتینگ در شهرسازی

در صنعت شهر سازی همانطور که در بالا به آن اشاره نمودیم میتوان از گریتینگ ها در ساخت راه پله های اضطراری, راه پله های گردان یا همان اسپیرال, حفاظ درب و پنجره های ساختمان و ادارات, دریچه فاضلاب و موارد دیگر اشاره نمود.

از دیگر موارد کاربرد گریتینگ میتوان به پل ها و معابر, درپوش جدول بندی خیابان ها, آب نما و موارد دیگر اشاره نمود.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با کارشناسان ما تماس حاصل نموده و سوالات خود را در این خصوص با آنها مطرح نمایید.