پوشش گریتینگ

پوشش گریتینگ

در این بخش به بررسی انواع پوشش گریتینگ خواهیم پرداخت و شما عزیزان را با انواع روکش گریتینگ به صورت کامل و جامع آشنا خواهیم نمود.

قبل از بررسی انواع پوشش گریتینگ توجه به این نکته و یا بهتر این سوال حائز اهمیت است که دلیل روکش نمودن گریتینگ ها چیست که در زیر به پاسخ به این سوال پرداخته و در ادامه به بررسی روکش های گریتینگ ها خواهیم پرداخت.

در پاسخ به این سوال که در بالا مطرح شد باید خاطر نشان کرد که روکش علاوه بر زیبایی ظاهری که به گریتینگ ها میدهد باعث افزایش طول عمر گریتینگ و عدم خوردگی مواد سازنده گریتینگ در شرایط گوناگون می باشد.

به عبارت دیگر در پاسخ به این سوال بهتر است به این مثال بپردازیم که در ساخت گریتینگ با متریال آهن استفاده از روکش باعث افزایش طول عمر آن در مقابل رطوبت و آب شده و باعث افزایش استحکام و عدم خوردگی این فلز در زمان کوتاه می باشد.

انواع پوشش گریتینگ

از انواع پوشش ها و یا همان روکش های گریتینگ میتوان به مواردی مانند انواع رنگ, گالوانیزه گرم, پلی اتیلن و غیره می باشد.

شایان ذکر است بهترین نوع که توسط کارشناسان سفارش شده است روکش به وسیله گالوانیزه گرم می باشد که بهترین نوع پوشش گریتینگ به شمار میرود که در این زمینه استانداردهای لازم نیز وجود دارد که با توجه به آنها باید اقدام به پوشش نمود.

استفاده از گالوانیزه گرم علاوه بر بالا بردن مقاومت گریتینگ در برابر رطوبت و شرایط بد جوی, زیبایی ظاهری آن را نیز افزایش چشمگیری میدهد.

در زیر تصویری از گریتینگ با روکش گالوانیزه گرم را مشاهده می کنید:

تصویر پوشش گریتینگ با گالوانیزه گرم
پوشش گریتینگ با گالوانیزه گرم

روش کار نیز بدین صورت است که بعد از ساخت و تولید گریتینگ و مونتاژ نهایی آن و بررسی توسط کارشناسان فنی گریتینگ های تولید شده به بخش گالوانیزه برده شده و در وان های مخصوص قرار داده می شوند که بدین روش روکش می شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به صفحه اصلی سایت گریتینگ مراجعه نموده و اطلاعات بسیار کاملی را در خصوص روکش ها و سایر موارد مرتبط با این موضوع پیدا نمایید.