مشخصات فنی گریتینگ

مشخصات فنی گریتینگ

در این بخش به بررسی مشخصات فنی گریتینگ ها خواهیم پرداخت و اطلاعات بسیار مفیدی را در این خصوص در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

تصویر مشخصات فنی گریتینگ
مشخصات فنی گریتینگ

در بخش مرتبط با گریتینگ چیست در خصوص انواع گریتینگ ها توضیحاتی را خدمت شما عزیزان ارائه نمودیم و اشاره نمودیم که گریتینگ ها حاصل متصل نمودن تسمه ها می باشد که با نام های تسمه های باربر و تسمه های رابط شناخته میشوند.

از نظر نوع قرار گیری تسمه های رابط و تسمه های باربر در کل به سه روش گریتینگ ساخته و تولید میشود که عبارتند از:

گریتینگ تسمه در تسمه, گریتینگ تسمه در میلگرد و گریتینگ تسمه در نیم تسمه.

در زیر به معرفی و توضیح در خصوص انواع گریتینگ ها خواهیم پرداخت و اطلاعات بسیار مفیدی را در خصوص انواع تسمه ها خدمت شما عزیزان ارائه خواهیم نمود.

تسمه باربر در مشخصات فنی گریتینگ

تسمه باربر را میتوان به این صورت معرفی نمود که در دو سر دهانه بارگذاری یا ساپورت های مدنظر, نوع تسمه را مشخص می کنند و نماد تسمه باربر در نقشه های صنعتی یک فلش دوسر می باشد.

همانطور که از نام اینگونه تسمه ها پیداست تمامی بار و فشار وارد شده بر گریتینگ بر روی تسمه های باربر می باشد که به همین دلیل در مشخصات فنی گریتینگ انتخاب ضخامت, ارتفاع و طول تسمه های باربر بیشترین تاثیر را در استحکام گریتینگ به عهده دارد که این اندازه گیری ها باید توسط کارشناسان و متخصصان این امر صورت پذیرد.

رابطه ی بین داده های بالا را میتوان اینگونه شرح داد که با افزایش ضخامت و ارتفاع تسمه باربر میزان تحمل بار و فشار وارد شده بر گریتینگ بالا رفته و مقاومت بیشتری از خود نشان داده و در مقابل با بلند کردن دهانه بارگذاری و طول تسمه باربر مقدار مقاومت گریتینگ در مقابل فشار بار کاهش می یابد.

رابط گریتینگ در مشخصات فنی گریتینگ

رابط گریتینگ که از انواع تسمه ها, نیم تسمه, میلگرد و یا چهارپهلو در ساخت آنها استفاده میشود برای ایجاد شبکه های گریتینگ و ثابت نگه داشتن تسمه های باربر مورد استفاده قرار می گیرند.

همانطور که در بالا به آن اشاره نمودیم تمامی فشار وارده بر گریتینگ بر روی تسمه های باربر بوده و تسمه های رابط بار خاصی را تحمل نمی کنند و تنها وظیفه آنها حفظ شکل ظاهری گریتینگ و ثابت بودن تسمه های باربر می باشد که در نهایت منجر به شکل گیری چشمه های گریتینگ میشود که در زیر به معرفی چشمه گریتینگ پرداخته ایم.

چشمه ی گریتینگ در مشخصات فنی گریتینگ

چشمه گریتینگ که به مشبندی نیز شهرت دارد به فاصله بین تسمه های باربر و رابط گفته می شود که سایز و اندازه مشبندی علاوه بر افزایش و یا کاهش تحمل مقاومت گریتینگ میشوند باعث کاهش و یا افزایش وزن گریتینگ نیز خواهند شد.

در رابطه با مطلب بالا میتوان به اینگونه توضیح داد که با افزایش فاصله بین تسمه های باربر مقاومت گریتینگ در تحمل بار کم شده و با کاهش فاصله ی بین تسمه های باربر مقاومت گریتینگ در برابر فشار و بار بیشتر خواهد شد.

در پایان باید به این نکته اشاره نماییم که تمامی فاکتورهای بالا در ساخت یک گریتینگ باید توسط کارشناسان این امر صورت پذیرد تا در نهایت یک محصول با استاندارد بسیار بالا و کارایی صد درصدی برای مکان مورد نظر شما ساخته و تولید شود.

با سایت گریتینگ همراه باشید تا اطلاعات بسیار مفیدی را در این خصوص کسب نمایید.